info@amcreation.cz

+ 420 774 941 211

info@amcreation.cz

+420 774 941 211

Nestihli jste WordCamp Praha 2019? | Máme pro Vás krátké shrnutí

od | Přednášky | školení | konference, SEO, Woocommerce, Wordpress

Největší konference týkající se WordPressu v České republice – Wordcamp Prague 2019, se konala v prostorách VŠE na Praze 3. Za toto místo za nás určitě palec nahoru. Moderní prostory, velký foyer a vzdušnost – to všechno pomohlo k tomu, aby člověk v celodenním maratonu přednášek a mezi velkým množstvím lidí strávil i příjemný čas v soukromí u kávy.

Hned při vstupu do budovy jsme se velmi rychle zorientovaly. WordPressáci/pořadatelé lítali v propagačních trikotech všude kolem – takže nebyl problém je kdekoli najít a na cokoli se popřípadě zeptat. Díky SimpleTicket jsme nemusely čekat frontu a šly přímo dovnitř – další bod pro organizátory. Příjemným překvapením byla již zmíněná propagační trička, která se při check-inu rozdávala všem příchozím jako malá pozornost. Na jejich oficiálních stránkách jsme se dočetly, že si pořadatelé sypou popel na hlavu za jejich kvalitu. Kluci, trička byla zadarmo jako překvapení navíc – takže za nás naprosto dostačující. V dalším roce však plánují, že než rozdávat méně kvalitní trička zdarma, budou si moci účastníci připlatit za lepší kvalitu, a to při koupi vstupenky.

Jídlo/občerstvení

Ve foyer bylo v průběhu celé konference neustále doplňováno občerstvení. Samozřejmě, pokud jste přišli o malinko později, nezbylo na Vás – to ovšem není problém pořadatelů, ale spíše Čechů obecně. Moc nás pobavil pán, který čekal u pultu na sandwiche a brblal kamarádovi, že na něj nic nezbylo. Ve vteřině, kdy je paní doplnila, jich nabral dva plné talíře se slovy, že raději vezme víc, protože potom jede pro děcka, která mají po tréninku vždycky hlad – na takové lidi se prostě nepřipravíš nikdy.

A když už jsme u toho jídla – OBĚD, který byl v ceně vstupenky. Za nás další bod nahoru. Na výběr bylo ze tří různých jídel a přišli si na své jak milovníci masa, tak vegetariáni. Minimálně ta naše dvě můžeme hodnotit velmi kladně. Opravdu příjemné překvapení

  • Facebook
  • Pinterest

Negativum?!

Abychom ale jen nechválily, přeci jen jednu věc vytknout musíme – pořadatelé absolutně nezvládli kapacitu první přednášky – Technické SEO na WordPressu od A do Z. Lidé se cpali dovnitř přednáškové místnosti tak, že se do ní nedalo nakonec vůbec dostat. To nás osobně mrzelo, protože jsme se konkrétně na ni těšily.

Ovšem naše zklamání trvalo jen do té doby, než jsme se přesunuly na souběžnou přednášku, kterou vedla skvělá Petra Dolejšová na téma Autorské právo v digitálu. Energická přednášející, spousta užitečných rad a pohotovost při veškerých dotazech.

Nebudeme zde podrobně rozepisovat náplň jednotlivých přednášek, protože z nich budou dostupné záznamy – jen bychom chtěly vypíchnout Vladislava Musílka s jeho tipy na práci ve Woocommerce a také zajímavě tématicky zvolenou přednášku s názvem SEX, DROGY, ROCK & ROLL aneb 7 smrtelných hříchů značek, kterou vedl Pavel Cahlík. Na Pavlovi jsme už jednou byly, takže jsme věděly, co můžeme očekávat a těšily jsme se na jeho typické vtípky. Samozřejmě nezklamal. Doporučujeme vám na něj zajít nebo shlédnout jeho přednášku.

  • Facebook
  • Pinterest
  • Facebook
  • Pinterest

Všechny přednášky byly jistě přínosem a byly dobře zvoleny. Harmonogram celé akce byl fajn až na, pro nás, velké prostoje mezi jednotlivými přednáškami – což mohl ale zase někdo ocenit. Shrnuto podtrženo – s akcí jsme byly moc spokojené. Fandíme téhle konferenci a obrovské snaze organizátorů, která jde vidět na každém rohu.

Takže my děkujeme, doporučujeme a budeme se těšit na další ročník. 🙂

Keep up the good work!

M&A

Pomohl Vám článek? Podělte se o něj – sledujte nás, sdílejte nás a posouvejte tipy mezi další nadšence!

Follows

Pomohl Vám článek? Podělte se o něj – sledujte nás, sdílejte nás a posouvejte tipy mezi další nadšence!

Follows

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest