info@amcreation.cz

+ 420 774 941 211

info@amcreation.cz

+420 774 941 211

Levandule z farmy | Jak jsme se účastnily soutěže o design tubusu kávy s levandulí

od | Logotvorba, Zajímavé projekty

Levandule patří mezi mé oblíbené. Jejich vzhled a vůně ve mně vyvolávají pocit klidu, letní pohody a domácké atmosféry. Vždycky jsem si přála navštívit Provence na jihovýchodě Francie. Už jen pouhým projížděním fotografií na internetu se člověk dostane do levandulového ráje. Nebylo tedy nejmenších pochyb zúčastnit se soutěže o nový návrh etiket pro kávu s levandulí, který vyhlásila společnost Lavandia s.r.o působící na českém trhu od roku 2014.

K tomu všemu jsme obě velké milovnice kávy, nad kterou nás uvidíte sedět opravdu často. O soutěži jsme se dozvěděly prostřednictvím skupiny na Facebooku, kde jen tak mimochodem, je spousta zajímavých informací, novinek a pracovních příležitostí v oblasti grafiky. 

Vznik designu tubusu

Po pročtení zadání soutěže jsme měly jasnou představu o designu nového tubusu. Zásadní pro nás byly požadavky, které společnost Lavandia uvedla. Zakládají si na ruční práci a kvalitě svých výrobků, na surovinách pro jejich výrobu a v neposlední řadě na tom, že svou práci dělají s láskou. Pro tuto soutěž jsme proto nakreslily trs levandule, který se stal základním prvkem celého designu a patternu tvořeného na míru, jež je možné využít pro veškeré levandulové výrobky. Má působit jemně, minimalisticky a odrážet i onu ruční práci.

  • Facebook
  • Pinterest
  • Facebook
  • Pinterest

Jelikož jsme obě puntičkářky, rozhodly jsme se, že k celému konceptu zkusíme navrhnout také nové logo, které by korespondovalo se zmíněným patternem. Do loga byl zvolen psaný typ fontu, který má v lidech vyvolat dojem rodinného podniku s tradicí. Je skvěle použitelné na veškeré propagační materiály a funguje i v černobílém provedení.

  • Facebook
  • Pinterest

Práce na tomto projektu pro nás byla radostí a s konečným výsledkem jsme moc spokojené. Přestože náš návrh nebyl zvolen jako vítězný, jsme obohacené o další zkušenost a nový přírůstek do našeho portfolia.

Pokud zvažujete účast v jakékoli soutěži či veřejné zakázce, jděte směle do toho! My jsme vlastně na soutěžích začaly, ale o tom až někdy příště u dalšího článku.

Keep up the good work!

Anet

Pomohl Vám článek? Podělte se o něj – sledujte nás, sdílejte nás a posouvejte tipy mezi další nadšence!

Follows

Pomohl Vám článek? Podělte se o něj – sledujte nás, sdílejte nás a posouvejte tipy mezi další nadšence!

Follows

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest