info@amcreation.cz

+ 420 774 941 211

info@amcreation.cz

+420 774 941 211

OVAHELP

Požadavky zadavatele na logo:

N

Vytvoření kompletní identity organizace, ženské barvy + varianta v modré a šedé

N

Použitelnost na webovém portálu, tiskovinách, velkoformátovém tisku, polepu aut, apod.

N

Musí vyjadřovat empatii a naději - vyžadován buďto symbol dlaně, srdce nebo stužky symbolizující boj proti rakovině prsu

Na soutěžním serveru, kde se účastníme designerských soutěží, si svůj projekt vytvořila i paní Zdeňka – zakladatelka neziskové organizace OvaHelp pomáhající onkologicky nemocným.
Vzhledem k zaměření organizace se jednalo o charitativní projekt, kterého jsme se s velkou radostí zúčastnily. Je krásné vidět, že i grafik může svou prací pomoci onkologicky, nebo jakkoli jinak nemocným, lidem.

Hlavní myšlenkou bylo vytvořit logo, které by se neztratilo mezi hromadou stužek a dlaní, které jsou pro toto zaměření specifické. To, co společnost odlišuje od ostatních, je jejich název “OvaHelp”. Proto jsme písmena “O” a “H” zapracovaly do symbolu srdce, které vyjadřuje onu hřejivost a naději, kterou zadavatelka požadovala a kterou u ní lidé hledají.
Organizace mimo jiné pořádá přednášky, besedy, ozdravné pobyty, apod. Proto bylo potřeba vytvořit logo tak, aby bylo snadno použitelné pro účely propagačních materiálů, prezentací a webových stránek.
Logo je z těchto důvodů jednoduché, moderní, působí sofistikovaně a profesionálně – tyto vlastnosti poté vyvolávají v lidech pocit, že právě tato organizace je ta, která jim pomůže – což OvaHelp bezpochyby splňuje.

Nakonec jsme pro tento spolek vytvořily také webové stránky a stal se z nás jeden z partnerů OvaHelp, za což jsme opravdu vděčné.

 

Pin It on Pinterest