info@amcreation.cz

+ 420 774 941 211

info@amcreation.cz

+420 774 941 211

Olympiáda v Tokiu 2020 | Odhalení 50 piktogramů

od | Zajímavosti ze světa

V dnešním článku pro vás máme jednu zajímavost ze světa. Tokijský organizační výbor olympijských a paralympijských her představil 12. března 2019 oficiální sportovní piktogramy pro olympijské hry – Tokio 2020.

Piktogramy vytvořil japonský grafik Masaaki Hiromura v průběhu dvou let a představují všech 33 sportů, které budou součástí programu. Při samotné tvorbě bylo vycházeno z historie. Konkrétně byly inovovány piktogramy z roku 1964.

Za zmínku stojí fakt, že některé sporty budou používat více než jeden piktogram. Dohromady tak vzniklo 50 piktogramů, přičemž některé budou v plných kruzích a některé neorámované, jednoduché. Ptáte se, proč byly vytvořeny dva různé druhy piktogramů? Odpověď je prostá. Jednoduché piktogramy budou použity na oficiálních vstupenkách, plakátech a licencovaných produktech. Druhé zmíněné piktogramy (v plných kruzích) budou použity pro funkčnější účely jako jsou mapy, značení na závodech, v průvodcích a na webových stránkách.

Základní barvou, která byla zvolena je barva modrá, tzv. emblem blue. Mezi další barvy, které budou použity jako sub-barvy, patří královská modrá, růžová, tmavě červená, fialová a zelená.

Piktogramy budou také zdobit olympijskou vesnici, kde jsou již tradičně ubytovaní sportovci a jejich doprovod. Její dokončení má proběhnout v prosinci letošního roku.

  • Facebook
  • Pinterest
  • Facebook
  • Pinterest

Co říkáte na novou podobu piktogramů? Líbí ? Nelíbí? Neváhejte diskutovat níže v komentářích a u dalšího článku brzy na viděnou.

Anet

Pomohl Vám článek? Podělte se o něj – sledujte nás, sdílejte nás a posouvejte tipy mezi další nadšence!

Follows

Pomohl Vám článek? Podělte se o něj – sledujte nás, sdílejte nás a posouvejte tipy mezi další nadšence!

Follows

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest